lapse nõrkusehood 19.09.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Asi sai alguse juba eelmisel aastal, kuid nüüd on juba päris hulluks läinud.
Nimelt olid lapsel öösiti ja hommikuti aeg-ajalt paha olla . Ise ta iseloomustab seda tunnet , et nõrk on olla ja ajab nagu oksele. Sel aastal on lisandunud kaebus, et tal on tunne nagu kukuks ta kohe kokku . Ta ütleb, et sööb kõhu täis ja varsti on tal selline tunne, et kõht on jälle jube tühi. Olen talle siis kooli banaani ja müslibatoone kaasa pannud, et kui tunneb seda näljatunnet, siis sööb midagi. Õppimine on tal korras ja ütleb , et tal kellegiga mingeid probleeme ei ole. Vereproovid olid tal korras ,vererõhk korras. Tal on kaasasündinud väike südamedefkt- väike auk, mis ei ole kinni kasvanud. Selle tarvis talle mingeid rohte pole vajalikuks peetud. Sellel õppeaastal on vast paar päeva olnud, kui ta ei ole kaevanud, et tal on halb olla. olen talle nüüd õhtuti palderjani tableti andnud, et ta ennast ööselgi saaks välja magada. Ta on ka selle suvega palju pikkust visanud ja perearst arvas, et see kõik ongi sellest tingitud , et organism ei jõua järgi. Vahel on mul tunne, et ta mõtleb ennast haigeks. Ta kardab seda nõrkusetunnet nii palju, et tal hakkabki paha.Olen püüdnud temaga sellest rääkida, aga ta ütleb, et ei saa ennast ju haigeks mõelda. Mida me peaksime tegema, et asi jälle korda saada? See hakkab juba tema ja ka teiste igapäevast elu segama. Kui tal see nn" pahahoog" üle läheb, siis ta on jälle tema ise- lõbus ja lõkerdav.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui analüüsid on korras, tuleks konsulteerida lastepsühhiaatri või psühholoogiga.

Dr. Ain pajos