PCI 03.09.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kas PCI diagnoosiga täiskasvanule on võimalik teha ka peaaju uuringuid?Mida selline uuring näitab? Kas Pci kaasnevad ka käitumishäired?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

PCI on ajukahjustus, mis avastatakse tavaliselt kohe peale sündi. Sümptomid on erinevad ja sõltuvad ajukahjustuse kohast. Uuring mis näitab pilti ajukahjustusest on aju magnetresonantstomograafia millele suunab neuroloog. Kui aga arusaamine ja käitumine on tugevalt häiritud, on uuringu tegemine vahel tõesti võimatu.

Dr. Ain Pajos