Tuimus küünarvarres, sõrmedes, kandades 01.04.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Tuimuse/suremise probleem kandades on kestnud juba pikemat aega (u. 6aastat). Alguses andis see tunda auto roolis olles, siis suri ära parema jala kand. Nüüd surevad kannad ära ka lihtsalt istudes, ka siis kui jalad on diivanil sirgelt (kandadesse tekib kuum torkiv valu tunne). Käed surevad (mõlemad võrdselt) ära künarliigesest allapoole, koos 2 sõrmega (väike sõrm ja sellest järgmine). Käsi sureb ära ka lihtsalt telefoniga rääkides, olles sundasendis maksimaalselt minut olnud. Veel olen tähele pannud, et trenni tehes (kätele toetavad harjutused, nt. kätekõverdused või muud toengseisu nõudvad harjutused) tekib kätesse suur pingetunne ja sooned lähevad tursesse. Muu ei aitagi, kui peab harjutuse katkestama ja käsi liigutama. Tunne on justkui selline, et veri kätesse pääseb, aga millegipärast ära, sealt ei pääse. Olen proovinud, et ei tee sellest ebamugavustundest välja, aga lõpuks hakkab nii valus, et ei kannata välja (käed lähevad kohe turse ja tukslevad). Küünarliigesesest allapoole (+2 sõrme) surevad ära ka öösel ja seda isegi siis, kui käed on lihtsalt sirgelt kõrval.
Veel on probleeme valulike liigestega (aegajalt paistetavad põlveliigesed). Ees ootab mandlioperatsioon (nina-kõrva-kurguarst arvas, et peale operatsiooni liigesevalud leevenduvad), aga jäsemete suremisega ta mädaseid mandleid ei seostanud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist närvitüvede ja närvijuurte kompressiooniga vastavates kanalites kas muutuste tõttu liigestes (küünarliigesed) ja nimmelülidevahelistes diskides (jalad surevad), või ka lihtsalt kitsas kanal ja vale tööasend. Tuleks selgitada liigestevalude põhjus ja seda ravida. Lisaks võiks teha rö pildid nimmelülidest ja küünarliigestest.
Tuleks vältide küünarliigeste toetamist kõvale alusele ja paindesolekut, samuti pikemat istumist.

Tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos