peavalust 25.02.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures, sest viimase 10 päeva jooksul on mul iga kord tekkinud tugevad peavalud kuklas vasakul pool vahetult enne orgasmi. Valu on pigem all pool kuklas, mitte kõrva taga, see on väga tugev, tuim, mitte terav ja kestab mitu tundi. Lisainfo, et me ei harrasta mehega karmi seksi. Vererõhk on mul normis, pigem madal, kehakaal normis. Lugesin, et selline mure võib naistel olla üsna tavaline, aga see võib ka olla mingi insuldi vorm. Kuna mul emal ja tema vennal on olnud insult, siis mõtlen, kas ma peaksin mures olema. Varem peavaludega muret ei ole olnud, pigem ei ole üldse pea valutanud. Need valud on nüüd äkki tekkinud, millegiga seostada ei oska. Pingeid samuti hetkel ei ole, elu on normis nii kodus kui tööl. Mees on olnud praegu mõistev, kuid kardan, et kui valud jätkuvad, ja põhjus ei ole selge, siis muutub probleem mulle ka psühholoogiliseks ja võib mu suhte mehega rikkuda.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Orgasm võib tekitada migreenihoo tugeva peavaluga, kuid siis peaks peavaluhoogusid olema olnud ka varasematel aastatel. Teine võimalus on kuklanärvi ärritus seoses ühepoolse kaelalihase pingega.
Insuldi korral tavaliselt peavalu ei esine, küll aga halvatusnähud.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos