Healoomuline paroksüsmaalne asendivertiigo 16.02.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Healoomuline paroksüsmaalne asendivertiigo diagnoos pandi pärast esimese atakki esinemist. Seisund paranes, kuid detsembri lõpus järgnes uus atakk ja olukord oli taas alguses (tugev pearinglus oksendamisega).Teen koduselt füsiterapeudi antud harjutusi, kuna kaela- ja õlalihased on väga pinges. Neuroloog soovitas käia tegemas ka seda tasakaaluelundi uuringut. Kuna õrn ebameeldiv hõljumistunne on jäänud ja kestab siiamaani, siis tahakski teada kas on lootust, et see taastub iseenesest? Kas tasuks siiski käia teha tasakaaluelundi uuring ära? Üks neuroloogidest mainis ka gentamütsiini süsti kõrvaarsti juures, et kas te oskate öelda, mis need endast kujutaksid?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Asendi vertigo põhjuseks peetakse vedeliku liikumise takistust tasakaaluorgani ühes poolringkanalis. Ravis on tõhusad spetsiaalsed manöövrid pea ja kehaga mida sooritab asjatundlik arst. Soovitan tulla vastuvõtule.

TEL. 6 748 591
Dr. Ain Pajos