ishias 17.01.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Valu liigub alaseljast jalga ja varbad on vahel tuimad arst ütles, et on ishias(norra arst, elan norras). Soovitas maastikul käija ja see on kôik. Vahest on valu nii suur, et ei saa püsti kõige hullem on autosse istumine ja väljumine. Kui selgroog on kõver ei ole valu nii suur. Jooksmine pole mingi probleem aga käimine on. Kas üldse tohib trenni teha? Kuidas ravida.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valu kiirgub jalga seoses nimmelülidevahelise ketta nihkega taha-küljele vastu närvijuurt. Iga valusööst jalas tähendab ka närvijuure pressingut - siit närvijuure turse ja haiguse ägenemine või pikenemine. Iga tegevuse või asendiga tuleb vältida valu kiirgumist jalga, valu ägenemisel aga võtta mõni päev valu ja põletikuvastasei ravimeid ja olla lamamisreziimil.

tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos