Äge valu voodist voodiaarepeale tõusmisel ja jalg ei kannata toetada 02.01.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kukkusin jõulude ajal 2 m korgusekt betooni peale libedas kohas ja naabdusin kull jalgadele ,aga kohutav valu sundis mind roomama ukseni ,kust viidi kiirabisse,tehti röntgen,murde pole.
Saan olla ainult selili voi uhel kuljel,teisel kuljel vaga valus ja jalgu kull selja peal tõsta saan,aga kui tahan tousta,kaib kohutav valu labi ja kui ettevaatlikult saan voodiäärele istuma ,siis istudes valu pole.jalg haige vasak pool toetamist ei kannata,varbaid saan sirutada,valu ei kiirga ka jalga,on kuskil tagumiku ja ristluu nimmeosa juures.
Kas peaks tegema lisauuringuid lumbaalosa suhtes.Selja radioloogiat vms voi mrt?
Köhimisel on eriti valus see koht tagumikus,kuskil sees.
Millega voib olla tegemist kaua see paraneb.
Natuke paremaks on nadalaga lainud,ja vasak kasi on ka kipsis,aga see on juba taitsa valutu.Valu vaigistamiseks kasutan lokaalseid diclofenaci plaastried.
Molemaid jalgu saan teha nii puusaringe kui tosteid ja sirutusi,samuti pole valu tuharalihaste pingutamisel.valu on ainult yhe asendis aga ikkagi olen enamasti voodis ,seal voodis,voimlen.kas voib istuda,kui aidatakse istuma? Nadal on möödas,suudan seista karkude najal ,aga mitte kaia ,sest vasak jalg valus.toetada ei kannata.Kas oodata veel,et ise paraneb ja millega voib tegu olla? Mis oleks ravi.?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Mis uuringud rehti? Asi on segane. Helistage tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos