selja valu 07.04.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul selg valutab aeg-ajalt(kord nädalas,vahest kaks, harvem kolm korda nädalas)valud on üleval abaluude vahel,justkui olks kramp,mis ei taha kuidagi ära minna. Ilma valuvaigistiteta kaob valu vaevaliselt ja on nii piinav,et huppa või aknast alla.vahest aitab masaaz vahest mitte. Hullematel kordadel on valu nii suur,et ajab oksele või vahest käin ka kiirabis valuvaigistavat susti tegemas. Valud on kestnud vahelduva eduga 1,5 aastat. Ise olen 15aastat suusa trennis käinud päris suure koormusega. Arsti abist niipalju,et olen teinud röngteni pildi(kõik korras) igasugused võimalikud vere proovid(kõik korras) käisin ravivõimlemas, magnet ravis ja veel mingi elektri ravi selle nime ma kahjuks praegu ei mäleta. Aga kasu ei midagi.Veel see ka ,et südame kõik uuringud on ka tehtud (kõik korras) ja see ka veel, et vahest loovad need seljavalud ka rindu. Siis nagu ei saa hästi hingata, käed surevad ära ja külm higi tuleb peale. Võibolla oskate teie mulle soovitada kelle poole peaksin pöörduma. Olen 27 aastane. teid ette tänades. Krissu (olen naiste rahvas ja mul on kaks last 9 aastane ja kolme aastane)

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Raske on Teie probleemile ilma Teid ennast läbi vaatamata vastata.

Kui röntgenpilt oli korras, voiks arvata, et tegemist on lihaspingest tekkiva valuga ( nn. muofastsiaalne valu ). Seda soodustab töötamine näit. sundasendis ( arvuti taga jne. ). Kuna valud on Teie jaoks oluline probleem ,mis segab lausa igapäeva elu ja mojub kindlasti ka Teie meeleolule, soovin kindlasti konsulteerida neuroloogiga veel kord. Monikord on palju abi ravikehakultuurist, loogastavates harjutustest ja meeleolu korrigeerimisest!

Parimate soovidega,