Migreen ning kaela- ja seljaprobleemid 06.09.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Ca 4 aastat tagasi diagnoositi mul Ida-Tallinna Keskhaiglas neuroloogi poolt migreen. Kõikvõimalikud uuringud enne ja peale seda on olnud korras. Tol ajal kui mul migreen diagnoositi mainisin arstile mokaotsast, et tegelikult on valud ka kaelas ja ülaseljas, õlgades. Tol hetkel arsti see ei huvitanud ja pakkus mulle välja mõned rohud migreeni vastu mis paraku ei aidanud. Olen proovinud migreeni vastu ka antidepressante, mis mõningal määral on andnud tulemusi. Enamasti saan siiski abi lõpuks EMO-st, kus mind lihtsalt "rohte täis pumbatakse". Selle aasta alguses sünnitasin lapse, terve rasedus oli minu jaoks peavalude koha pealt kohutav. Kuna ITK-s ja Ida-Viru keskhaiglas mulle raseduse ajal sisuliselt muid ravimeid peale paracetamoli tilgana ei antud ja Tartu Ülikooli Kliinikumis sain infot, et tegelikult on olemas ravimeid mida ka raseduse ajal võtta, otsustasin pöörduda veelkord neuroloogi juurde, et saada teine arvamus oma loole. Sellel nädalal tehtud rü näitas, et esimese ja teise kaelalüli vahel on puudu disk, arsti sõnade kohaselt seda polegi olnud. Samuti pidi olema selgroog keerdus. Ka rühiga on probleeme. Neuroloog kirjutas välja tabletid põletiku vastu ja diclac salvi ning saatelehe taastusravi arsti juurde. Kuna nädala aja jooksul on juba teine tugev peavalu, otsustasin, et vajaksin ka kolmandat arvamust. Siinkohal on mul mitmeid küsimusi:
1) Kas diski probleemi on kuidagi võimalik lahendada või ootabki mind ca 15-20 aasta pärast ees valuderohke elu?
2) Kas tegemist võib siiski olla ka migreeniga veel lisaks, kuna valud vastavad tegelikult täiesti migreeni tunnustele, selle lisaga, et ka kael ja õlavööde/ülaselg valutab sellelt poolt kus on peavalu.
3) Kas peaksin pöörduma veelkord mõne kolmanda neuroloogi poole või hoopis mõne teise eriala arsti poole?
Olen teadlik, et kõige adekvaatsem oleks vastus kui oleks võimalik tutvuda täpse haiguslooga ja saada lisanfot kuid ma tõesti ei jaksa enam seda valu kannatada ja oleksin tänulik kasvõi mõningase hinnangu eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Migreen on pärilik ja peavalud ei ole täielikult väljaravitavad. Peavalude kestust ja sagedust määravad närvisüsteemi seisund (stress ja krooniline ärevus) ja kaelalihaspinged, mis ka tihti on eeltoodust sõltuvad. Kaeladiski haigus ei ole sageli peavalu põhjuseks. Ilmselt vajategi kolmandat arvamust.
Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos