spastiline paraparees 16.02.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mis on spastiline paraparees?Kas on võimalik peatada haiguse süvenemist,nt.rohtude ja ravivõimlemisega vms.Mis tegurid mõjuvad haigele halvasti?Kui suure tõenäosusega on sama haigus järeltulijal?Kas üldse on võimalik saada lapsi?

Ette tänades.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!

Spastiline paraparees tähendab lihastoonuse tõusu kas kätes ( siis nimetatakse seda ülemiseks spastiliseks parapareesiks ) vÕi jalgades ( alumine spstiline paraparees).

Parapareesi põhjused võivad olla väga mitmesugused: sünnitrauma, elupuhune trauma seljaaju kahjustusega, eksp. protsess, degeneratiivne haigus.

Iga haigusjuhu puhul on ka erinev pareesi edasine kulg.

Millise pareesiga on Teie poolt esitataud juhul tegemist, ei saa puuduliku info tõttu öelda, kuid kindlasti oskab Teid täpselt informeerida diagnoosi pannud neuroloog.

Spastilise pareesi raviks soovitatakse veeprotseduure, ujumist. kerget masssazi, ravivõimlemist, samuti on võimalik patsienti aidata perifeersete lihasõõgastite suukaudse tarvitamisega.

Üht tahan Teiele veel kinnitada: kui tegemist on imikuga, siis tavaliselt on veeprotseduuridest ja ravikehakultuurist nii palju abi, et laps paraneb hästi.

Edu soovides.