tulitavad jalatallad 30.06.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Palun nõu oma ema tervise kohta. Temal on ilmnenud mitmed probleemid. Haigused, mis on teada ja kontrollitud on järgmised: südamerütmi häired, ebastabiilne vererõhk samuti põletikulised liigesed. Nende raviks on talle väljakirjutatud tabletid, mida ta regulaarselt tarvitab.
Viimase aasta jooksul on ema väga nõrgaks jäänud. Tihti on seis nii halb, et viime ta EMO-sse või kutsub ise kiirabi. Neilt on saadud alati ühene vastus- analüüsid korras, eluohtlikku seisu pole, pöörduge perearstile. Seal ka sama seis, midagi ei leita. Praegu teevad muret tema üldine jõuetus ja väga valutavad ja tulitavad talla-alused. Samuti on need paistes. Vereproovides põletikunäitajaid pole. Põletav tunne on suur ja segab jalgel seismist ja öösiti magamist. Me tõesti enam ei tea kelle poole või milliseid analüüse veel perearstil teha paluda.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt jalgade hulginärvide kahjustusega seoses mingi muu probleemiga eelkõige suhkruhaiguse, kroonilise mürgitusseisundi (nt. alkohol), B vitamiinipuuduse, kroonilise neeruhaiguse, kilpnäärme alatalituse või kiiritus-keemiaravi järgse seisundiga.

Dr. Ain Pajos