Tuimus jalas ja käes 25.06.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minul mure siis järgmine, alates jaanuari kuust on mul paremal pool nii jalg kui ka käsi pisut sellised tuimad ja nagu oleksin nn koguaeg pisut ära surnud, veidike surisevad, nüüdseks on ka vasak käsi. Olen käinud erinevatel uuringutel (ENMG, MRT- seljast ja ajust). Aga siiamaani pole midagi leitud. Vahepeal on mul ka valud alaselja ja pikka maad käies hakkan lonkama. Viimasel ajal on lisandunud ka pidevad peavalud kukla piirkonnas. Mul neuroloog arvas et vaevusi põhjustab mul istmiku värv, mis lihtsalt vahepeal tunda annab, aga see ei selgita tuimust käes. Mis võib veel selliseid sümptomeid tekitada.
Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui ka parem näopool on tuimem, jääb kahtlus peaaju probleemile. Kui ei, siis on tõenäone jäsemete närvide kompressioonisündroom tulenevalt ülekoormusest, valest asendist ja pärilikust eelsoodumusest. Asi peaks selguma läbivaatuse käigus.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos