kaelas oli imelik tunne 31.05.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

eile 30 mail tööl olles kell 16.00 aiakäruga tööd tehes käis vasakul pool kaelas järsk imelik tunne nagu oleks midagi lõhkenud (nagu kui keegi oleks tugeva sõrme nipsu teinud vastu kaela) valu ei olnud, see ehmatas ikka korralikult ära jäin mõtlema mis see olla võis, siis 17.00 kui töölt koju läksin hakkasid kõrvad kumisema päris tugevalt, kõrvade kumisemine kestis umbes 2 tundi ja siis hakkasid vilistama, peas siuke tuim tunne. 30 mai hommikul oli vererõhk enne tööle minekut 108/63 pulss 72 kuna mul vasak jalg ka kõndides torgib ja kätel piges olles veresooned väljas rahul oleks vajuvad sisse tagasi ja seest puperdab juba kuu aega, võtsin lõuna ajal ka käsimüügis olevat lahjemat verevedeldajat hjertemagnyli ühe tableti ja siis kell 17.30 oli vererõhk 132/67 pulss 94. Läksin ka siis kiirabi punkti, kus rääkisin ka seda ja nemad arvasid et tööd tehes kuidagi kaelas olev lihas tekkidas seda imelikku tunnet kaelas, et nemad ei usu et veresoon lõhkes vms nad mõõtsid ka vererõhku mis näitas 132/70, katsus ka kaela peal olevaid selgroo lülisid ja küsis kas on valus kui katsun aga valus ei olnud. Soovitasid minna psühhiaatri vastuvõtule. Täna hommikul vererõhk 117/64 pulss 78, kõrvad vilistavad, seest puperdab, peas tuim tunne, kaela peal ühtegi värvilist laiku ei ole paistes ka ei ole aga natukene tundlik tunne on, jalalabad ka siuksed rasked. Et mis teie arvate mis kaelas võis olla olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist kroonilisest ärevusest tingitud närvisüsteemi regulatsioonihäiretega. Soovitan tulla neuroloogi vastuvõtule.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos