sm- i vorm või midagi muud 12.02.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere !

Kirjutan oma õe nimel, kellel diagnoositi 4 aastat tagasi sclerosis multiplex-

haigusest olen lugenud palju kirjandust, millest saanud nii lohutust kui ka veidi hirmu- nimelt kas on kuidagi võimalik järeldusi teha haiguse raskusastmest:

esimene kord sattus haiglasse peavalu tagajärjel (närviline periood)- saadeti uuringutele ning kinnitati kahtlused- sm...

seejärel möödus 2a, ning suure üleelamise tagajärjel (väga närviline periood),

sattus jällegi haiglasse-vasakut jalga ei tundnud, kuid haiglas oli nädala ja jalg taastus täielikult...nüüd on teisest atakist möödunud taas aasta ja kõik näib olevat enam-vahem korras, ainuke õrn märk on vahel kerge jala valu, mis möödub üsna ruttu...ühesõnaga elu- olu tundub praegu suht stabiilne..

siiski kummitab pidevalt küsimus, kas haiguse vorm võiks olla kergemat laadi või mitte? ( ise on ta praegu 23 aastane )....

Üldiselt oleme haigusest end teavitanud ja kõigega arvestanud aga huvitav on siiski asjaolu, et sellel 2 korral kui haigus on end näidanud -tekkis see just närveldamise tagajärjel...väidetavalt ei ole aga ägenemine sellega kuidagi seotud...ometi on need 4 a tõestanud meile vastupidist...võibolla peaks veel uuringutele minema....sest sm tüüpilisi probleeme igapäevaelus pole esinenud

(põie häired, topeltnägemine, väsimus, jalgade kangus) ainukeseks märgiks siis ongi praegu vahel harva esinev jalavalu..on ju olemas ka võimalus, et seegi pole otseselt sm-st tingitud ???

Äkki on tegemist mingi teise närvi haigusega, mis otseselt väljendub üleelamiste tagajärjel ??

Tänan teid vastuse eest !!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

SM ile tüüpiliste kaebuste hulka valu peas ega jäsemetes ei kuulu.

Diagnoosi täpsustab MRT uuring.

Dr. Ain Pajos

Tel. 6 748 591