Pupillide pulsseerimine 17.12.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Märkasin, et kolleegid hakkasid minu silmi uurima. Mul on hele-rohelised silmad ja pupill on hästi nähtav. Pikka aega ei saanud aru, mida nad uurivad, aga siis ükskord märkasin, et mul pupill ei reageeri normaalselt valgusele, vaid pulseerib südame rütmis või mõnikord ebaregulaarselt.
Olen diabeetik ja tarvitan Metformiini. Lapsena olen meningiiti põdenud ja üks tõsisem ajutrauma on ka olnud. Mingeid valu-ega rahustavaid ravimeid ei tarvita. Ka muidu püüan elada tervislikult ja palju liikuda. Mis haiguse või sündroomiga siin tegemist võib olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Asja selgituseks tuleb alustada visiidist silmaarsti juurde.

Dr. Ain Pajos