Väljakannatamatu jalavalu 05.12.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kaks aastat tagasi olid eelkõige vasaku jala reie tagaküljes valud, mis kestsid mitu kuud. Kuna jäin sel ajal kaksikute ootele, siis arstid ei saanud teha midagi ning huvitaval kombel läksid valud raseduse keskel ise üle. Nüüd on need tagasi. Algas umbes kuu aega tagasi, alaselg oli valus, sabakondi juurest ja vasak jalg veidi valus. Ei pööranud sellele suuremat tähelepanu, kuid viimasel nädalal on valu oluliselt tugevnenud.
Magada saan ainult kõhuli, siis on valu väiksem. Kõige suurem probleem tekib vastu hommikut, kui proovin üles tõusta, siis läheb valu väljakannatamatuks, nii, et ajab lausa oksendama. Umbes pool tundi kõnnin siis edasi-tagasi, siis hakkab valu vähenema ning päeva peale jääb ainult väike valutunne. Järgmisel öösel aga läheb olukord taas hulluks.
Perearst lasi teha röntgeni seljast, mis näitas, et selgroog altpoolt veidi vasakule kõver aga mingit diskide väljasopistumist pole. Seega tema arvates selgroog ei saa põhjuseks olla.
Arst käskis võtta 1x päevas arcoxianimelist rohtu ja kui valud lähevad hulluks, siis tramadol krka rohtu, mis oluliselt ei aita.
Ta ütles, et enamik kordadest laheneb see olukord rohtudega.
Mida ma peaksin tegema, kas peaks nõudma saatekirja eriarstile? Minema kiropraktiku juurde? Ootama? Võimlema? Ei oska midagi teha, aga sellise valuga on võimatu elada. Rohtusid olen võtnud alles 1 päeva.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjast ei saa küll selgust, kas tegemist on närvi, liigese või kõõluspõletiku valuga. Soovitan tulla vastuvõtule.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos