Selja op. ja rasedus 22.10.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Diagnoos järgmine: spondylolisthesis vertebrae L4 degenerativa. 28.02.2012 tehti operatsioon:L4-L5 tagumine spondülodees transpedikulaarsete kruvidega ja lülikehade tagumine fusioon. L4-L5 kahepoolne dekompressiivne interlaminektoomia koos fassettliigeste resektsiooniga.
Kas rasestumine sellise selja opiga tuleks veel kõne alla? Muidu on elu ok, aga ikka tuleb ette päris tihti selliseid hetki, kui jalad ei tunne miskit ja näpud samuti! Arusaadav, et ega lõigatud selg saagi ju päris terveks. Olen väga sportlik, võimlen, jooksen, kui tervis ok jne...Tahaks veel ühte last saada, aga hirm oma tervise pärast, kas see selg ja jalad suudavad lõpuni rasedust kanda ja kas peale sünnitust käiksin ikka omal jalal?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Diagnoos ja op.ei välista rasestumist ja sünnitust. Konkreetne otsus tehakse peale läbivaatust ja koostöös günekoloogiga.

Dr. Ain Pajos