Parema labajala tuimus (halvatus?) 27.07.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

10.juulil 2013 aastal ei saanud enam normaalselt kõndida, sest valu paremas jalas oli puusast varvasteni. Pöördusin perearsti poole, kes suunas mind neuroloogi vastuvõtule.16.juulil sain neuroloogi jutule. Tema määras mulle Diclofenac-ratiopharmi 50 mg 3-4 x päevas võtta ja Tramadoli 100 mg 2x päevas võtta.Diclofenaci sain võtta 32 tabletti, siis hakkas kõht valutama, tugevad gaasid ja kõht kinni. Vahetasin siis selle rohu Ibumetini 400mg vastu. Kuna valu oli vähemaks jäänud, ei võtnud enam Tramadoli 2x päevas, vaid siis, kui valu läks väga suureks ja segas elamist (see rohi pidavat sõltuvust tekitama?). Nüüd on ravist 2 nädalat möödas, suured valud on kadunud, kuid lonkan ja parema jala varbad, eriti suur varvas, ei allu minu tahtele. Jalg on surnud, kannale tõusta ei õnnestu, varvastele küll. Mida nüüd ette võtta, et taastada närvide töö? Kas massaaž ja ravivõimlemine on omal kohal? 26.augustil saan alles Tallinnasse ENMG uuringule Mustamäele kabinetti 1094. Neuroloog ootab mind alles 27.augustil. Kuidas neid vahepealseid päevi täita, selleks mul arsti ettekirjutus puudub. Kardan, et kui nii kaua ootan, ei tahagi ehk närvid taastuda ja jäängi ühte jalga lonkama ja järele lohistama. Mida Teie soovitate, ootan nõuannet. Ette tänades, ahastuses patsient.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoline on jalanärvi kahjustus nimmelülidevahelise kõhrketta väljasopistuse tõttu. Kui valu on kadunud, siis tõenäoliselt operatsiooni vaja ei ole. Paranemine on iseeneslik kuid aeglane. Soovitav on treenida labajalga. Tundlikkuse taastumine võtab veel enam aega - tihti mitu kuud. Vältige raskuste tõstmist ja asendit, mis põhjustab valu jalas kuna haigus võib korduda ja süveneda.

Dr. Ain Pajos