Valu jalgades ja alaseljas 05.07.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 25aastane naisterahvas. Probleem järgmine: mitmendat päeva juba valutavad mõlemad jalad (reied, põlved, sääred) ja ka alaselg. Valu kõige intensiivsem istudes, ebamugav ka lamades, kuid kõndides või muul viisil liikudes on tunne palju parem ning valu ja ebamugavustunne minimaalne. Istudes on mul pidev tunne, et tahaks muuta asendit, liikuda, sirutada, kuid valu leevendub ikkagi alles püsti tõustes ja kõndides. Valu meenutab ka osaliselt ebamugavustunnet, mis tekkinud siis, kui väga pikalt ühes asendis oldud, kuid antud juhul ei tohiks see põhjus olla, kuna olen igapäevaselt siiski liikunud ja pikki ühesasendis olemise perioode pole väga kaua olnud. Ise ei oska leida valule ka mingisugust muud põhjust, ei ole olnud mingit traumat ega muud elumuutust. Äkki oskate öelda, milles probleem olla võiks?
Põlved (vähem ka randmeliigesed) on valutanud aeg-ajalt lapsest peale. Arst arvas, et tegu kasvuvaludega, kuid valud on siiski kestnud siiamaani. Neli-viis aastat tagasi perearsti juures tehti ka röntgen ja vereanalüüs, kuid kõik näitajad olid korras.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nimmediski nihkumisest tingitud jalanärvide ärritusega. Vajate neuroloogi konsultatsiooni.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos