Peapööritus, iiveldus, tasakaaluhäired 05.07.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Dr. Ain Pajos
Öösel, vastu hommikut, kui veel magasin, tundsin pead keerates või ennast keerates läbi une kuidagi imelikku tunnet. Ärgates ning teadlikult pead pöörates ja väänates hakkas pea mingi nurga all tugevasti ringi käima ja tekkis kerge iiveldustunne. Terve hommikupooliku oli sama asi, kui pead väänasin. Korra isegi olid tasakaaluhäired ja pidin kükitama, et mitte kukkuda. Päeva peale hakkas olukord paremaks minema, kuid tundsin ennast ikka kuidagi uimasena. Õhtul magama minnes hakkas sama asi jälle pihta. Kui pikali olin ja ennast või pead keerasin nii ühele kui teisele küljele, hakkas pea jälle ringi käima. Suutsin mingis asendis uinuda, aga öösel ärkasin ka paar korda sama tunde peale. Samas öösel magades ka higistasin. Hommikul oli jälle peapööritust, aga vähem, kuna teadlikult enam väga ei pööranud ennast ega pead. Kontrollisin ka mitmed korrad paari päeva jooksul vererõhku- enamus kordi oli selles vahemikus SYS 125-135mmHG, DIA 75-85mmHg, pulss 66-65 /min. Kas oskate öelda millega võiks tegu olla, kas on põhjust muretsemiseks ja vajadus arsti poole pöörduda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist nn. asendivertigoga, mille põhjuseks häire sisekõrvas asuvas tasakaaluorganis. See võib mööduda ise, vahel on aga vaja raviks sooritada teatud pea asendeid ja ka ravimeid - spetsialisti konsultatsioon.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos