Tuimad jalad 03.04.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Perearst pani saatekirjale, et täpsustamata polüneuropaatia ebaselge etioloogiaga? Tegu on minu 81aastase emaga. Algas umbes aasta tagasi nii, et kõigepealt muutusid varbad tuimaks ja nüüd kuidagi kiiresti liigub see ülespoole ning on juba ülespoole põlvi läinud. Ütleb, et kõnnib nagu õhus, jalad on tundetud ja ka pea on uimane. Labajalad kanged, sääremarjadesse lööb aegajalt krambid. Käis neuroloogi juures, arst midagi ei öelnud ja saatis ENMG-le. Sooviks teada, mis haigusega võib ikkagi tegu olla ja kas võib ka halvatus edaspidi tekkida? Mis ravi võiks aidata?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla hulginärvide kahjustuse ehk polüneuropaatiaga. Põhjuseks sageli ajnevahetushäired nt. suhkruhaigus. ENMG uuring aitab täpsustada haigust ja selle ulatust ja ka võimalikku ravi soovitada.

Dr. Ain Pajos