Topeltnägemine, rõhumistunne peas.Mis võib viga olla, kuhu pöörduda? 23.02.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Umbes kaks nädalat tagasi jäin haigeks, kondid valutasid ja kõhus oli imelik tunne, palavik 38-39 ja nii umbes 2 päeva (ei olnud ei köha ega nohu). Kolmandal päeval tuli totaalne nõrkus peale ja keha temperatuur 35-36 ja vererõhk 95/50 - 100/60, kadus söögiisu, pea käis ringi ja paaril korral minestasin, püsti ei saanud üldse olla, nägemine on topelt, eriti parema silmaga ja peas on rõhuv tunne. Viiendal päeval hakkas iiveldama (ei oksendanud), kõht oli lahti ja oli totaalselt halb enesetunne ning algasid ka ärevushood, kuna tekkis hirm, mis mul viga on. Samuti tekkisid hingamisraskused (õhku vähe ja nagu kõri oleks turses, kägistamise tunne). Olen muidu terve olnud. Täpsustavalt veel, et olen 160 cm pikk ja kaalun 53 kg. Perearst soovitas minna erakorralisse. Erakorralises tehti südamefilm, vereanalüüsid, kopsupit. Analüüside vastused olid väidetavalt korras, ainult kõhuviirust näitas vereanalüüs. Erakorralises tilgutati soolalahust ja saadeti koju perearsti järelevalve alla. Tänaseks on sellest juba möödas pea kaks nädalat aga enesetunne on ikka halb madal vererõhk, temeratuur 35,5 pea käib ring, nägemine on topelt eriti parema silmaga, samuti perem peapool rõhub, hommikuti esineb ka kõhulahtisust ja iiveldust. Parem käsi ja jalg külmetavad. Perearsti sõnul võtab mul viirusest taastumine natukene rohkem aega ja soovitas võtta Magne B6 ja Ginseng´i. Küsisin siin foorumis nõu ka Dr Amboselt kes arvas, et kõne alla võib tulla neuroloogiline probleem.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Topeltnägemine on ohumärk ja viitab võimalikule probleemile ajus. Kui see püsib, tuleks uuesti minna EMOsse uuringutele (MRT).

Dr. Ain Pajos