Lihase valu 24.01.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen tasapisi võimelnud kogu aeg. Kolm päeva tagasi peale ärkamist virgutasin voodis. Käed olid külgsuunas ja küünarnukist painutatud. Pöörasin kõverdatud käsi pea suunas. Hetkel käis väike valu läbi parema õla.
Eile tundsin paremas õlas juba suurt valu. Sidusin käe kõverdatuna kaela. ööseks määrisin Voltareniga ja võtsin nõrgemat valuvaigistit. Hoidsin 5 min peal külma kotti. Käsi on kombates kaenlaavast valulik, ilmselt õlavarre kakspealihasest ülemisest osast.
Olen praegu Amitriptylin - 25 mg, 1tbl/ööseks, ravikuuril. Mida teha ja millise arsti poole pöörduda? Kas ma tohin lasta ennast süstida valu vastu?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik, et viga sai õla liigeskapsel või vastava lihase kõõlus. Valu püsib siis tavaliselt mitu nädalat. Võib määrida liigestesalve, võib võtta valuvaigisteid, jätkata amitriptüliini. Selle probleemiga tegeleb traumatoloog.

Dr. Ain Pajos