Kompuutertomograafia ajust. 05.12.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mure järgmine: pikka aega kimbutavad mind pearinglus, tasakaalu,- ja iiveldushood. On tehtud kaks kompuutertomograafiat EMO-s ajust nädalase vahega (kõik oli korras). Mina rumal ei tulnud selle pealegi, et uuringust saadav kiirgus ohtlik on. Siit küsimus, kui suurt ohtu kujutavad väikese vahega tehtud kompuutriuuringud minu tervisele ja kui suur oli kiirgusdoos. Kas on oht vähile? Olen murest murdumas. Tänan

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ohtu elule ei ole, Vähioht sõltub paljudest muudest teguritest. Soovitav sel aastal rö. uuringuid mitte teha.

Dr. Ain Pajos