Tugev närvivalu puusas ja jalad väga paistes 30.10.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist!

Vasakus puusas on valu pitsitanud juba pool aastat ja pole eriti magada lasknud. 2 kuud tagasi tekkis lisaks ka seljavalu ja see muutis puusavalu juba välja kannatamatuks. 2 kuud ei ole maganud, saab olla ainult parema külje peal, jalad rippus. Jalad läksid paiste u 2 nädalat tagasi.
Käidud on röntgenis (vaagnapiirkond, lülisamba nimmepiirkond), kompuutris ja MRT-s (lülisamba lumbaalosa). MRT tulemuseks üks arst loeb, et on lülisamba ahenemine, teine ütleb, et ei ole, kuid on toimunud muudatused.
Leiu kirjeldus on pikk, kas oleks vaja ka see teile edastada?
Lonkab vasakut jalga ja kasutab kõndimiskeppi.

Mis oleks Teie arvamus asjast, kui seda loete? Ei ole tegemist enam väga noore inimesega ja selline eluviis kurnab juba igatepidi, kuna 2 kuud ei ole saanud magadagi.

Suured tänud ette!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Jalgade turse ei ole tingitud muutustest lülisambas ega närvipõletikust. Kas tegemist on liigeste või närvivaluga saab öelda vaid peale läbivaatust.

Dr. Ain Pajos