Krambid jalgades, valud jalgades ja seljas 09.10.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Pöördusin perearstile jalavalude ja -krampide pärast. Jalalihased on valulikult tundlikud ja väga pinges ning kramp tekib põhiliselt jalgade reieosas (varem oli rohkem reie tagalihases, nüüd ka eesmises osas ja rohkem on sellega vaevatud parem jalg). Jala painutamine üles taha reie poole tekitab kohe krambi reie tagalihases, krambi olen saanud isegi siis, kui ise kergelt ja lõdvestavalt jalalihast silitan. Röntgen seljast näitas alaosas skolioosi vasakule, selg on veidi ka valutanud, olnud kõvasti pinges ja tekkinud krambitaoline valu mõnikord.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Krambid jalgade lihastes ja eriti reielihastes on üsna sagedased. Põhjuseid võib olla palju. Perearsti kaudu tuleks teha analüüsid veremineraalide taseme selgitamiseks, veresuhkru ja kilpnäärme funktsiooni kontrollimiseks. Kui kõik näitajad on korras, võib põhjuseks olla nimmepiirkonnast lähtuvate jalanärvide kahjustus , eriti kui varem on olnud tugevaid radikuliidivalusid- tuleks tulla konsultatsioonile.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos