Peavalud - millest on probleem tingitud? 05.10.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Ärkasin 01.05.2012 hommikul ülesse ja tundsin pealae peal ühte punkti koondunud valu. Algselt arvasin, et lõin öösel pea vastu voodi serva ära. Aga tunne oli küll selline, et nagu oleks millegi kõva esemega pähe saanud. Sest öösel tundsin teadvuse kadu nii 1...2 tunni jooksul. Kui oma neli päeva oli selline tunne, et nagu oleks millegagi pähe saanud ja kõndimine oli kah taaruv. Läksin traumapunkti, kus tehti kompuuteruuring. Seal mingeid vigastusi ei leitud. Nii need valud siis olidki mul kuni juuli keskpaigani. Juunikuus isegi ei saanud kohati voodist kah ülesse, selline tugev peavalu oli. Söögiisu polnud, käimine oli taaruv, käimine oli raske (pidevalt väsisin ära ja pidin kuskile istuma), peavalu üle ei läinud. Siis juuli alguse poole pöördusin perearsti juurde, seal sain neuroloogi juurde aja alles 31.08.2012. Kuna selleks ajaks enam valusid polnud, siis arst arvas, et ju oli pealae pindmine närvipõletik. Kas see ikka oli närvipõletik?
Infoks veel niipalju juurde, et töötan vahetustega. 2 päevast ja 2 öist vahetust. 12h kaupa, ja laps oli kah mitu kuud rahutu ei lasknud magada pidevalt. Kas see võis olla tingitud ülepingest? Vereproovi mult ei ole võetud. Kas peaksin antud küsimusega mõne teise arsti juurde pöörduma?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

KUI esines teadvusekadu, võisid olla ka üldised tõmblused ja seoses sellega ka peavigastus. Tagantjärele ei saa midagi kindlat öelda. Juhul kui probleem kordub, tuleks tulla vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos