Borrelioosi ravi 03.10.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Alustan igaks juhuks natuke kaugemalt.
2004a põen paanika- ja ärevushäiret. Algas peale väga suurt pingelangust. Raviks sõin Zolofti kõige väiksemat annust 3a ja sain abi nii oma psüühilistele, kui füüsilistele probleemidele. Neuroloog määras igaks juhuks ka aju kompuuteruuringu, et välistada sm. Selle jälgi ei leitud.
Lapsest saadik on mul olnud raske vaadata vilkuvat valgust, näiteks autosõidu ajal läbi puude paistvat päikest. Tekitab hetkeks sellise äraoleku tunde. Krampe pole kunagi olnud, ega mingeid nö väljalülitumisi. Hetkel ei meeldi mulle välklambiga pildistamine, sest teeb jupiks ajaks valged laigud silmade ette, mida varasemast eriti ei mäleta ( ehk asi selles, et liiga head fotoaparaadid on viimasel ajal inimestel ).
2002a on esinenud keskmiselt 1x 1-2a jooksul ilma valuta auraga migreeni. Eelmisel kuul aga näiteks 6x ja tihti, lausa üle päeva. Nüüd õnneks 3 ndl pole olnud midagi.
Eelmisel sügisel leidsin endalt imepisikese, praktiliselt lahtise puugihakatise. Lootsin saada arsti juurde, et anda verd 6-8 ndl peale puuki. Aja sain, aga õde polnud kohal. Kolm nädalat järjest juhtus sama. Verd sain anda alles 2;5 kudud peale puugi avastamist. Veri näitas nö vana puugi nakkust. Oli see nüüd sellest puugist, ma ei teagi, sest rohkem puuke pole ei mina, ega minu vanemad minu eluajal minu pealt kätte saanud. Perearst kirjutas mulle 20 päeva pikkuse amoxicilliini kuuri. Kuna andsin imikule rinda ja laps oli allergiline, jätsin rohu ära. Lugesin netist väga palju borrelioosi kohta ja igal pool seletati, et vanale haigusele ei aitagi mingi tavaline amoxiciliinikuurike.
Borrelioos.com lehelt langevad ligi 80 seal mainitud sümptomiga kokku 45.
Mida ma siis nüüd tagantjärele veel teha või uurida saaks? Kas leidsite mu jutust veel midagi, mis tegi tähelepanelikuks?
Veel infoks, et mu vere kaaliumitase oli 5,1, mis pidi olema suts kõrge ja endokrinoloog ütles ka, et võib juhtuda, et mul tekib lähiajal kilpnäärme alatalitlus, kuna näitajad olid piiripealsed.
Tunnen end nagu sajaaastane oma hädadega. Vaimselt pole viimastel aastatel vigagi, väike paanikahoog oli viimati 5a tagasi, aga kõik need füüsilised tundmused segavad elada.
Kas borrelioos võib mu murede põhjus olla ja kas on mingit moodust sellest paranemiseks?
Tänan Teid vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui kahtlustate ikkagi borrelioosi, tuleks pöörduda nakkushaigla polikliinikusse, kus tehakse vajalikud analüüsid ja määratakse ravi. Mis puutub vilkuva valguse suhtes ülitundlikkusse, siis see võib olla pärilik. Lisauuringuid tuleks teha siis, kui on esinenud ka teadvusekaotusehoogusid.

Dr. Ain Pajos