Istmikunärv, Cauda sündroom või midagi muud? 06.09.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minul selline lugu, et märtsis 2012 sain diagnoosi emakakaela düsplaasia 2. Mais tehti ka konisatsioon ja öeldi, et saadi kõik kätte ja on ok. Kuid tegu oli minu jaoks suhteliselt šokeeriva uudisega ja võtsin seda väga südamesse, olin analüüsi teada saamisel endast väga väljas, emotisonaalne pinge oli suur ja ka füüsiliselt. Tuli selline kipitustunne, nagu põiepõletiku vmt korral. Järgmine päev tuli tugev alaseljavalu, eriti istumisel. Käisin tihti wc-s. Sai tehtud mitu korda uriini ja külviproovi, kuid need korras. Käisin ka günekoloogi juures, öeldi, et silmaga nähtavat miskit pole, mis sellist kipitust ja valu põhjustaks. Sain ka kahed antibiootikumid, igaks juhuks. Paremaks eriti ei läinud. Nüüd on sellest palju aega möödas, käisin jaapani massaažis, nõelravis jne. Nüüdseks on juba mõnda aega olukord nii, et istumisel põletab - jalge vahel, tuharate piirkonnas, istmikul. See pidev põletav valu,kipitus ajab hulluks. See veel ka, et käin tihti wc-s, korraga tuleb suhteliselt vähe, ka roojamisel on kuidagi imelik, et nagu tahaks, kuid ei saa käidud. Vahepeal käisin manuaalteraapias, kus tehti nö selja vabaks või nii (hr. Mustimetsa juures), siis oli korraks parem, tõesti korraks, pool päeva või nii. Keegi ei oska midagi öelda, kuid olukord ajab hulluks. Põletiku näitajaid ei ole. Võimlen igapäev (käisin ka ravivõimlemises). Selline tunne, et nagu miski on kinni kiilunud ja vajutab kuskile vmt. Hirm on suur ja tööl pean istuma pikalt. Peaks ju ometi olema võimalik täpsemalt diagnoosi panna. Olen lugenud selle cauda sündroomist. Kas tegu võib olla sellega? Nüüd olukord nii hull, et ei aita ka ibuprofeen. Kas ma peaksin minema erakorralisse? Ja kas selle sündroomi olemasolu saab teha kindlaks mrt-s? Kui on nii, siis kuidas seda ravitakse? Ega ma ei ole siis hiljaks jäänud? Arst kirjutas nüüd välja sellise rohtu, nagu Lyrica, kuid sellel on kõrvaltoime, hommikul hakkas pea ringi käima, paha olla, nagu purjus, siis ei saa ju ma tööl olla. Kas see rohi aitab? Ja kas seda peab võtma kogu aeg või see mingi kuur ja siis saab terveks? Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui esines ka tugev alaseljavalu, tuleks teha rö ülesvõtted nimmelülidest kahes suunas (perearst) ja tulla konsultatsioonile. Võimalik on alumiste nimmelülidevahelise kõhrketta väljasopistus ja närvide kompressioon.

tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos