Kuumatunne jalas. 07.08.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Umbes poolteist kuud tagasi hakkasid tekkima paremasse jalga kuumahood nii 5 korda päevas, selline tunne nagu pistaks jala kuuma vette. Tunda on seda rohkem nagu jalalabast põlveni. Jalg ise katsudes kuum ei ole, puudub ka paistetus. Tänaseks on hoogude sagedus kasvanud u. 20 korrale päevas. Lisandunud on judinad (nagu midagi voolaks ) ja valutorked. Vahel lööb valutorkeid pähe nn meelekohta. On olnud juhuseid kus on löönud kuumava juti ka põiepiirkonda. Kui alguses olid hood vaid seistes, siis enam vahet pole, esineb ka lamades. Hiljuti lõi alaselga valu ning kuum jutt läbis parema külje peaaegu õlani välja(kaenlalauku), tekkis paremas küljes selline tuimuse tunne. Olen ka ülekaalus. On vist endal küljes ka tugev ärevusehäire. Ei oska enam midagi arvata või kuhu pöörduda. Tänan, kui leiate aega vastata!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Krooniline ärevus voib tekitada väga erinevaid hootisi tundeid ja aistinguid. Ilmselt on siiski vajalik ka lisauuring (EEG) kuumatundehoogude voimaliku pohjuse täpsustamiseks. Oleme keskusega puhkusel kuni 28.08.
Tel. 6 748 591
dr. Ain Pajos