Selgroog keskelt valus 01.07.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mind vaevab juba umbes paar kuud valutav selg (selgroog). Valu on selgroo keskel ja valutab selgroo üks punkt ja rohkem paremalt poolt. Mõni päev see valu kaob, siis tuleb jälle tagasi. Käisin perearstil, pilti ei tehtud, saadeti elektriravile. Peale ravi lõpetamist jälle valud tagasi. Siis käisin kiropraktiku juures. Ega sealtki suurt abi ei saanud, ikka valutab edasi. Valude alguses oli märgata ka paistetust paremal pool selgroogu, aga seda enam pole. Valu pole tappev, kuid väga häiriv. Rasket füüsilist tööd ei tee, arvutis veedan ka umbes 3 tundi päevast. Talvel oli kerge valu alaseljas, aga see võis olla külmast. Voodis ka enam kaua ühes asendis magada ei saa. Mõnel päeval on ka kael väga kangeks jäänud, nii et keerata paremale on väga valus. Soovitage, kelle poole pöörduda või kuidas saaks selle asja korda tagasi. Varem pole nagu seljaga probleeme olnud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nii lülidevaheliste liigeste põletiku ja valuga, kui ka närvivaluga. Kuna ravi ei ole aidanud, tuleks teha analüüsid põletikunäitajatele veres, samuti rö üv. seljalülidest ja tulla konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos