Pea-, keskkõrva- ja kuklavalud 20.06.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Veebruari alguses tekkis korraga äge kukla ja peavalu, mis ei lasknud öö läbi magada. Järgmine päev oli korras, aga siis lõi 5 päevaks õhtuti 41.6 palaviku ja ei lasknud magada. Hakkasin öösiti higistama, mis kestis kuu aega. Samuti kestis kuu aega insomnia. Nädal peale kuklavalu algust jäin nõrgemaks ja kohati mõned külmavärinad. Ja veel nädala pärast diagnoositi all vasemas kopsus põletik. Olin 4 nädalat AB peal. Põdesin selle praktiliselt püstijala peal läbi. Viimased 2 AB-d olid Co Amoxiclav. Röntgen ja põletikumarkerid veres, mille järgmised tulemused sain teada 28. märtsil, olid korras. Siis aga paari päeva pärast lõi sama kuklavalu uuesti. Nagu nupust vajutades. Küll aga oli nõrgem. Kurk oli ka imelik. Terves peas oli väga imelikku tunnet. Ei oska seletada. Nagu päris valu ei ole aga selline ebameeldiv kõrvetus. Kord tundub jahedam kord soojem. Arst imestas ka, et kopsupõletik oli ilma igasuguse köhata. Kohati on higistanud ka ainult vasem kehapool. On möödas oma 5 kuud. Olukord on vaikselt paremaks läinud, aga kukal ja kurk ikka imelikud. Kurk on punane ka. Paar kuud on ka silmavalged punased olnud. Ja oma kolm nädalat tagasi lõi kerge põletiku vasemasse kõrva. Punetusest sain lahti, aga sisekõrvas (mõlemis) kohati valud. Ei ela Eestis ja olen lasknud teha igasuguseid vereproove ja EKG, mis on kõik korras olnud. Uuriti ka silmi ja tehti põhjast pilt. Kõik super. Arstid välistasid meningiidi. Ise uurides ja välja kitsamaks tehes on enda arvates pinnale jäänud bakteriaalsed, viiruslikud põletikud peas. Samas kui oleks selline olukord, kas ma iseseisvalt ilma ravita oleksin nii kaua ringi kõndinud ja olelenud? Pidevalt on silmad raske ja hommikuti ärgates (ärkan 5-8 ringis ülesse) tunned, et ei ole terve ja midagi nagu oleks kuklas/kurgus. Rohkem palavikku pole olnud kui ainult veebruaris. Ikka väsin kiiresti ära ja melu ja häälerikast keskkonda ei kannata.
Tulen Eestisse ja soov lasta teha kompuuter peale ja kaelale. Või mis oleks Teie arvamus sellest ja soovitus? 2 inimest tutvusringkonnas on suht samade näitajatega praega kodus, kes minuga kokku puutusid toona, kui tõbine olin. Suur nõrkus, pea ja kaelavalud ning ühel neist ka silmad väga punased.

Tänud
Lugupidamisega
K.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõrge palavik 5 päeva järjest viitab ägedale viiruslikule vm infektsioonile. Sõltuvalt Teie asukohast ja reisidest tuleks kaaluda ka eksootilisi nakkushaigusi. Kas analüüsid puuginakkustele on tehtud ?
Viirusinfektsioonist võib organism paraneda ka iseeneslikult ja kompuutertomograafia hiljem haigust ei pruugu näidata. Koju tulles tuleks abi otsida infektsionistilt.
Dr. Ain Pajos