Raske rääkida 07.06.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Juba mitmendat aastat on häälega probleeme olnud ja nüüd läheb asi aina hullemaks. Päris tihti ei tule sõnad suust korralikult välja. Eriti halb, ebamugav on rääkida siis kui istun ja toetan seljaga vastu diivanit. Nii ei saa eriti üldse rääkida, et rääkida pean istumis asendisse minema, mitte toetama seljaga. Ringi liikudes on kergem rääkida. Sünnist saadik on teistsugune hääletoon kui teistel inimestel. Tahakski nüüd saada abi ja minna arsti juurde, kindlasti ei taha minna perasti juurde. Oskate soovitada mõnda arsti ja kelle juurde peaksin pöörduma ?

Ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõnehäiretega tegelev arst on logopeed. Nõu võib küsida ka kopsuarstilt (pulmonoloog).

Dr. Ain Pajos