Näo tuimus. 16.05.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kuskil aasta tagasi hakkasid mu põsesarnad tuimaks muutuma, mis oli äärmiselt ebameeldiv tunne. Järk-järgult on tuimus muutnud kauakestvaks kuni 40 minutini välja ja hajunud näo paremalt poolt kaelani. Sellel ajal on udune ka minu parem silm. Nüüd on ka vasaku poole keskimine sõrme ots püsivalt tuim. Öösel ma magada ei saa. Üle pea kuklast jooksevad külmavärinad. Sellel ajal, kui nägu tuimaks kisub, hakkab mu kõrv lukku minema, selline tunne nagu keegi vasaraga lööks. Või vesi satuks järsku kõrva. Ma ärkan öösel üles sellepeale, et ma värisen üle kere, kuigi mul pole külm. Ma ei tea, kas need asja on omavahel seotud. Ma olen üritanud tuimale kohale jääd panna. See pole küll aidanud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist ärevushäirega. Võimalikud on ka migreeniaurad. Asja täpsustamiseks on vajalik visiit neuroloogi juurde.

Dr. Ain Pajos