Peavalud, pearinglus ja väsimus 07.05.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Põdesin eelmine kevad ja sügis kopsuklamüüdiat ja mükoplasmat. Tarvitasin palju antibiootikume. Arsti kinnitusel olen tervenenud, kuid peavalud, ringlus, väsimus aga ei ole kadunud. Seega tegin uued vereanalüüsid ning avastati kõrgenenud maksa ALAT= 76. Käisin Gastroentroloogi visiidil, kuid tema arvaes ei ole pearinglus, valud, väsimus tingitud otseselt maksast. Ning ALATI tõusu on põhjustanud antibiotsid.

Muret tekitavad peavalud, pidev pearinglus ning väsimuse tunne. Hommikul ärgates juba pea valutab ja ringleb, ning ööga ei puhka välja. Magan umbes 8 - 9 tundi. Viimasel ajal ei saa enam trennis kah käia, kuna pearinglus ja väsimus kurnavad. Peale treeningut on tohutu väsimus veel 2 - 3 päeva. Treeningkoormust olen kõvasti langetanud ning viimasel ajal enam treeningule ei jõuagi.
Pearinglus on pidevalt ning peavalu on kord kuklas, siis otsaees ja nagu ringleb peas. Vahel vasak kõrv kumiseb. Silmad on valgustundlikud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt ei olegi peavalu seoses kõrgenenud maksanäitajaga. Kui muud vereanalüüsid ja vererõhk on normis, soovitan neuroloogi konsultatsiooni.
Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos