Päeval pidev peavalu paremal pool 28.03.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Umbes jaanuri keskel 2012 algas pea paremal poolel peavalu. Algul nõrgem, nii et ei seganud. Valutab parem peapool oimukohast kuklani. Öösiti ei valuta ja ka siis on valu nõrgem, kui saan liikumatult istuda nii, et pea toetub (näiteks tugitooli seljatoele). Umbes kolmandal peavalu nädalal hakkas valu elu segama. Selleks ajaks olin proovinud ka erinevaid valuvaigisteid (Solpadein - 2tk korraga, Ibumax400), mis ei aidanud. Pöördusin perearstile, tehti vereanalüüsid - korras, perearst suunas neuroloogile. Neuroloog määras konsultatsiooni tulemusena Neurontin'i (1 kapsel hommikul, 1 kapsel õhtul). Rohu võtmise ajal peavalu ei olnud. Nädal aega võtsin (rohkem ei määratud esialgu). Kohe rohu lõppedes algas taas peavalu. Helistasin neuroloogile (nii olime eelnevalt kokku leppinud), ta määras juurde Neurontin'i (300 mg). Seekord sõin ära samamoodi terve karbitäie (vist 25 päeva). Nüüd rohi lõppes ja peavalu algas. Ikka paremal pool peas. Täiest elu segav pidev, tugev valu. Umbes 1 nädal tagasi (siis veel võtsin rohtu) valutas mul 2 päeva parempoolne näoosa, pidev häiriv valu ja puutudes tugev valulikkus. See läks ise mööda. Kas tuleks rohkem uurida mu peavalu põhjust või hakkan jälle Neuronti'i edasi võtma? Kui kaua seda pidevalt võib võtta? Lisaks mind ikka häirib teadmatus. Miks mu pea valutab nii? Senini olen elanud peaaegu peavaluvabalt (välja arvatud muidugi mõned korrad pingest või haigusest tingitud peavalud).Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna valu ravimi ärajätmisel taastus on oluline selgitada põhjus. Kas neuroloog lasi teha ka uuringuid?
Helistage tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos