Kaks kompuuteruuringut peast 11.03.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on mure. Nimelt 16. veebruaril hakkas mul pea valutama järsku pärast vahekorda. Järgmisel päeval olid näolihased veidi tuimad. Käisin EMOs, seal vaadati, et neuroloogiliselt kõik korras, öeldi, et kui üle ei lähe, tulla tagasi.
Nädala pärast oli küll parem, aga igaks juhuks läksin kontrollima, seekord Tartusse Maarjamõisa.
Seal arst otsustas, et igaks juhuks teeme kompuutri. Hiljem paberitest vaadates selgus, et nad tegid mulle, 30-aastasele noorele naisele, kaks kompuutrit korraga - tavaline ja angio vms (veresoonte uuring, ma sain aru).
Loomulikult oli kõik korras.

Pärast seda aga kuulsin KUI kahjulik võib olla juba üksainus kompuuteruuring. Seetõttu sattusin täielikku depressiooni. Ei saanud 2 päeva magada, oksendasin, nädal aega ei suutnud korralikult süüa. Ka nüüd mõtlen iga päev sellele, normaalne elurütm on häiritud, nutan tihtipeale. Ei suuda elust rõõmu tunda.

Palun öelge, mida need kaks uuringut ikka tähendavad? Kui palju ma kiiritust sain ja kas see on eluohtlik?
Kas ma saan nüüd kohe vähi ja kas olen võimeline veel lapsi saama?
Milliseid vitamiine peaksin võtma või mida tarbima, et oleks mingigi lootus, et need kiiritatud rakud normaalselt taastuvad?

Kas on teada naisi, kellel on samalaadne asi tehtud ja kes hiljem on veel lapsi saanud?

Lisan veel,et peavaluga on mul üks kompuuter peast tehtud ka 2008. aastal. Seegi oli korras.

Parimatega,
M.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Täpse vastuse saate ainult maarjamõisa röntgenosakonnast või uuringule suunanud arstilt, kuna piltide arv ja doosid, samuti kontrastaine hulgad on erinevad.

Dr. Ain Pajos