Püsiv peavalu 06.03.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Umbes kuu aega tagasi algasid mul peavalud, kõik algas sellest, et tundsin ühel hommikul vasaku näopoole kerget jäikust. Kuna valu tundus kiirguvat vasakust põsesarnast, pöördusin kõigepealt hambaarstile, kuna kahtlustasin, et probleem võiks tuleneda sealt. Hammastega probleemi ei olnud, kuna aga peavalu ei kadunud ja oli kestnud tõusude ja vaibumistega nädalaid, mis pole minu puhul tavapärane, pöördusin perearstile, kes tegi põskkoopa röntgeni, kahtlustades sinusiiiti, kuid ka seal ei olnud midagi. Vererõhk oli pisut kõrge (140/100), aga mulle tehti pool aastat tagasi 24-tunnine vererõhu test, mille keskmised näitajad jäid normi piiresse ning perearst ei osanud praegusi kõrgenenud näite seetõttuu põhjendada. Võeti ka vereproov, mis oli korras ning arst suunas mind neuroloogi vastuvõtule. Ootan hetkel oma järjekorda, peavalu on nüüdseks kestnud nädalaid, sellega kaasneb survetunne peas, selline tunne, nagu keegi vajutaks pidevalt mingi raske asjaga. Mulle tundub, et valu saab alguse kuklast ning aeg-ajalt tunnen ka kummalisi torkeid vasakul näopoolel, mis on ka pisut tuim. Üldine enesetunne on kord parem, kord halvem, mõnel päeval on see täitsa hea, teinekord on ka nõrkusetunnet ja iiveldust, peavalu päriselt ära ei kao, lihtsalt vaibub. Öösiti magan üldiselt hästi, kuid mõnel hommikul olen ka ärganud peavaluga. Ootan praegu aega neuroloogi juurde, ilmselt selgub seal täpsem diagnoos. Tahtsin küsida paari asja. Kas sellised kaebused on omased borrelioosile? Kas sellised kaebused võivad tuleneda stressist? Kui reaalne on kasvaja?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui näopool on tõesti tuim ja liigub vähem, tuleks teha puugihammustuse korral testid borrelioosile - saab teha nakkushaiglas. Vajalikud on siis ka lisauuringud - neuroloog. Kui objektiivselt tuimust ja nõrkust ei esine, on tõenäolisim ärevushäire ja lihaspingetest tingitud probleemid. Ravi määrab neuroloog.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos