Peavalu ja järsk vererõutõus. 04.03.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Lugu siis selline, et nädal tagasi tekkis järsku ebamugavustunne peas ja ka kehas. Otsustasin siis minna wc -sse. Peas valu suurenes ja isegi suus oli valu. Peale seda õhtut läks iga päev halvemaks st. RR 160-100le ja isegi 210 -110 le. Tavaliselt on mul rõhk 130-90 le. Peavalud tugevad ööpäev läbi. Ei aita valuvaigistid ja ka vererõhurohud võtavad alla ainult natukene ja lühikeseks ajaks. Hüpertoonik olen 2 aastat ja olen saanud ainukesena rohtu Renitec 10 mg x1. Olen ka Metformini peal 4 aastat. Peavalusid pole mu elus eriti olnudki, nii et mulle on see vägagi ootamatu. Perearsti kutsusin koju paar päeva tagasi ja ta kirjutas retsepti Lusopressile. Et kui vaja siis võtan. Ei saa nüüd tegelikult aru, kas siis nii jääbki, et ei tea, miks selline asi juhtus ja halb on siiamaani. Tundub nagu insuldieelne seisund....Mida peaks edasi tegema .....A., töötan ise ka int.ravi õena.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui esineb ka kõnehäret, tuimust või nõrkust ühepoolselt näol või jäsemetel. tuleks pöörduda EMOsse. Usun siiski et tegu võib olla migreeniseisundiga, mis võib püsida mitu päeva. Kui võimalik võtke Xefo 8 mg 1x2 ja Diazepex 5 mg 0,5 + 1 mõne päeva jooksul. kui asi ei parane, helistage tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos