Kõne- ja arusaamisehäire pärast ajuinfarkti 19.02.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minu isal oli u. 3,5 nädalat tagasi üsna raske ajuinfarkt, nüüd on ta sellest natuke toibunud ja suudab ise kõndida ja süüa.
Paistab aga, et pihta on saanud kõne ja arusaamiskeskus.
Ta räägib küll aga segaselt ning ainult enda juttu, vahel kuuletub ka mõnele käsklusele.
Mind ja teisi pereliikmeid tunneb mõni päev ära ja mõni päev mitte.
Ta nagu otsiks kogu aeg midagi taga ja vahel ütleb, et tahab koju.
Suitsu tegi Isa haigla suitsuruumis näiteks niiviisi, et sigaretti ennast käes ei olnudki, ainult imiteeris ja näis, et enda arust saab ta küll aru, et teeb suitsu.
NB! Küsin, et mis harjutusi logopeediliselt või mõnel muul viisil saaksin talle ise teha või et mis asutustes selliste haigetega hästi tegeldakse?
Kas massaaži saata oleks hea mõte?
Tänud!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuigi patsient liigub ise, on nii passiivsed kui aktiivsed harjutused osaliselt halvatud jäsemetele paranemise suhtes kasulikud. Kõne taastumine kestab kauem ja vajalik oleks kindlasti logopeedi abi. asja muudab raskemaks võimalikud psüühhikahäired ja hallutsinatsioonid mistõttu tuleks jätkata ka psühhiaatrilist ravi.

Dr. Ain Pajos