Kas kolmiknärvi põletik? 19.02.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, palun nõuannet. Minul, 60-aastasel mehel, oli möödunud aastal probleeme hambaga. See valutas ja arst arvas, et on vaja vana plomm välja vahetada.
Nii ka tehti. Selle aasta jaanuaris otsustati ikkagi hammas välja tõmmata, sest
valu ei kadunud ära.12.02. tekkisid mul alumise lõualuusse väga tugevad valud, väga tugevad värinad. See hakkas korduma, siis kutsusin kiirabi. Haiglas öeldi, et see on tõenäoliselt kolmiknärv. Kästi perearstiga ühendust võtta. Arst kirjutas mulle Carbalex 200 mg.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui valuhood on väga lühiajalised aga teravad, võib tegu olla kolmiknärvi valudega. Tuleks uuesti konsulteerida hambaarstiga - kas püsib mingi põletikukolle igemes.? - see tuleks tingimata välja ravida. Valude raviks kasutatakse tõesti epilepsiaravimeid, millede valik on lai, alustada tuleks aga väikese annusega, et organism ravimit taluks.

tel. 6 748591
Dr. Ain Pajos