Silme ees virvendab, ja järjest sagedamini 09.02.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olin 18-aastasena tugeva peavaluga haiglas, öeldi, et on migreen ja ajuverevarustuse probleemid. Peavaluhood algasid virvendusega silmade ees. Sõin rohtusid ja probleem kadus... kuni praeguseni.
Näen üha tihedamini silme ees sarnaseid virvendusi, vahel nii tugevalt, et ei näegi enam eriti midagi. Peavalusid pole järgnenud.
Tarvitasin mitmeid aastaid vererõhu alandamiseks Nebivolooli, aga siis läks vererõhk normi ja tablettide kasutamine viis vererõhu alla (90/60) ning sellega kaasnesid need virvendused silmade ees. Nüüd enam paar aastat ei tarvita ja vererõhk on 120/80, aga virvendused tulevad ikkagi. Virvendus on selline, et alguses ei saa lugeda (ühe silmaga, ükskõik kummaga, saab paremini lugeda), seejärel ei näe üldse lugeda, ja kui pikali ei lähe, siis ei saa enam eriti midagi vaadata.
Aitab pikali heitmine, jalad üles.
Viimasel ajal on ka olnud pingetunnet peas, ibuprofeen aitab.
Omapärane ilming on see, et ma ei saa enam binokliga vaadata: vaatan kas ühe või teise silmaga (ja kummagagi selgelt), aga pilt enam kokku ei lähe.
Prille pole kunagi olnud ja nägemine ise on alati olnud super.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Virvendus ja nägemishäire ühel või mõlemal pool vaateväljal on väga tüüpiline migreeni aura. Peavalu võib aga ei pruugi järgneda, tihti esineb vaid survetunne peas. Tavaliselt aura möödub 10 - 20 minutiga. Kui esineb pidev nägemishäire nt. topeltnägemine, tuleks koheselt külastada silmaarsti ja vajadusel neuroloogi.
Migreen on kaasasündinud ja eluaegne probleem, sageli on pikki perioode kus hood esinevad harva aga alates 45-55 hood sagenevad ja pikenevad. Hoogusid on võimalik profülaktilise raviga kontrolli all hoida.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos