Probleemid peas 05.02.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Alates 2009. aastast erinevad probleemid peas.1)Aeg- ajalt (kuus 5-10 korda) käib peast läbi tugev järsk tõmblus või nagu mingi ehmatus, nagu jääks korraks midagi seisma. Vahel peale seda tekib nõrk peavalu, aga mitte alati. 2)Hooti on nõrgad peavalud ja pea on otsas uimane, vahel oleks nagu kerge tasakaaluhäire ja pearinglus. Periooditi on mõlemas kõrvas valu (kiirgaks nagu peast). Pikali heites lähevad kõrvad lukku ja vasakus kõrvas kuulen mingid heli (vererõhk on sel ajal korras olnud). 3)Vahel on olnud päevade kaupa peas nõrk valu ja nagu natuke kuumab. Selline tunne, nagu oleks peas põletik. Olen proovinud Ibumaxi kuuri läbi teha ja see on aidanud. Need erinevad kaebused ei ole kunagi korraga, kuid ometi on juba piinanud mind mitu aastat. Eriti häirivad järsud tõmblused peas ja pearinglused. Uuringutest on tehtud kompuuter 2009. aastal paremal F-l valgeaines T 2 intensiivse signaaliga kolded aksiaalses tasapinnas -0,7 ja -0,3 cm D, leid mittespetsiifiline. Suvel 2011 korrati kompuutrit, kuid vastus oli sama. Palun kommenteerige seda vastust. Olen käinud massaažides ja proovinud ka antidepressanti. Millega võib tegu olla ja mis uuringud oleksid vajalikud.?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kompuutertomograafia leid - väikesed kolded aju valgeaines - on sage kaasuv leid selle uuringuga. Leid ei ole seostatav konkreetse haigusega ja on seetõttu mittespetsiifiline.
Teie seisund võib olla seoses kroonilisest ärevusest põhjustatud regulatsioonihäiretega. Võiks teha EEG uuringu ja kaaluda uut ravikuuri.
Helistage tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos