Valu puusas 02.04.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on istuv töö, oeln seda tööd teinud 1999.a. jaan alates. Nüüd on puus valus, vahel püsti tõustes, kange, ka lamades näit selle valuliku puusa peal ja kui teise peal, siis käega katsudes valu annab puusas tunda. Aastaid tagasi kukkusin tagumiku peal kõrgest kivitrepist alla, sinikaid ei tekkinud, küll aga oli siis mingi aeg valus hingata või ükskõik mida teha. Arstil tookord ei käinud. Siis millalgi peale seda hakkasid ristluudes valud, aeg-ajalt. Paar aastat tagasi läksins eljavaludega neuroloogi jurde, tehti pilt, kõik oli korras. Ei osatduki öelda, millest võib olla (kas äkki müoomidest mis emakas, kaks väikest). Aga et see puuusavalu nüüd lisandus... Kas oleks midagi peale määrida? Ei tahaks küll arstide juurde minna, töölt raske ära küsida, hambaarsti juures on vaja käia ja lastega ... Äkki saate niisama aidata.

Ette tänulik L.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid kusimuse eest!

Raske on head nöu kirja teel anda!

Teie poolt esitatud kirjelduse järgi vöiks arvata, et tegu on kas ortopeedilise hädaga ( puusa patoloogia ) vöi siis neuroloogilise probleemiga ( närvivalu ).

Selguse saab siin tuua vaid objektiivne uurimine ja visiit arsti juurde!

Peale määrimiseks vöiks soovitada kas Fastum- v?i Feldene geeli, samuti aitaks valu leevendada Ibuprofeen ( 200 mg näit. 3 korda päevas).

Panen aga veelkord Teile sudamele, et oleks vaja siiski arsti poole pöörduda ja valu pohjus selgeks teha.

Lugupidamisega,