Lihaste ja liigeste valud üle keha. 07.12.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on väga suured lihase- ja/või liigesevalud üle keha. Kõik algas 14.11 paistes jalalabadest, 2 nädalat hiljem oli valu levinud üle kogu keha, suunaga alt üles. Halb enesetunne järjest süveneb. Valu ja lihastenõrkus on igal pool, mis liigub, sh. tallaalused, põlveõndlad, peopesad, küünarnukid, kogu õlavööde jne. Juba ajab valu pähe (olen 38-aastane ja mul on kogu elu jooksul olnud 3x peavalu!!!) ja tunnen pisteid rinnas. Alates 21.11 on pidevalt palavik 37,5. 18.11-24.11 võtsin Meloxicami, aga efekti ei olnud. Kõik vereproovid on korras, ka infektsionisti juures tehtud igasugused proovid on negatiivsed. Borrollioosi ei ole, entsefaliidi vastu olen vaktsineeritud. Ibuprof 200’ne ja 600ne leevendavad valu vaid mõneks ajaks. Kui tableti mõju kaob, siis ei suuda ma voodis teist külgegi keerata, ei suuda, sest valud on nii suured. Olen sportlik, siiani tegin vabalt spagaati ja olin võrkpallis ründaja.
7.10 A-hepatiit, kõhutüüfus, ja teetanus. 21.10 poliomüeliit. 30.10-07.11 India reis, Delhi ümbrus. Tagasijõudes oli krampidega kõhulahtisus nagu teistelgi grupi liikmetel, mis sai nädalaga korda. Teised pereliikmed on terved. Olen ise terve inimene, pole varem tõsiselt haige olnud. Palun abi via internet, sest vastuvõttudest, haiglatest ja EMO’dest ei ole siiani abi saanud !
Kas võib olla tegu kaitsesüstidest või kõhulahtisusest tingitud tüsistusega, kas võib olla tegu Guillan Barre sündroomiga?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui lihasvaludele kaasub ka nõrkus jäsemelihastes ja ka hingamislihastes, võib olla tegemist tõsise haigusega, ka nn. Guillain - Barre sündroomiga. Tavaliselt on haigus iseparanev, kuid tihti on vajalik ka toetav haiglaravi. Kui esineb hingamisraskusi, tuleb koheselt pöörduda mõne suure keskhaigla Erakorralise Meditsiini osakonda Tallinnas või Tartus - vajalik on kogenud neuroloogi läbivaatus.
Tegemist võib olla ka mõne eksootilise nakkushaigusega, milledega tegeleb nakkushaigla.

Dr. Ain Pajos