Tuikavad nõrgad valud nii meelekohas kui ka kukla ja kaela piirkonnas 29.11.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere...mure selline, et lihtsalt algas paanikoog. Õhku polnud ja pea hakkas ringi käima, kestis umbes 2-3 päeva, söögiisu kadus, peale selle tekkis peas rõhusmistunne eriti kuklapiirkonnas, suur higistamine - käed ja jalad just. Käisin perearstil, arvasin et vb on ajukasvaja vb midagi, olin paanikas, andis verd, tegi südame EKG VMS VERERÕHK. Kõik oli normis, kirjutas välja antideprsessandid, aitasid, läks paremaks, aga nüüd tegin kuuri ära ja nagu jälle, hakkasid meelekohas tuikavad valud, töö on ka pingeline ja ärkan iga hommik kell viis, ametilt kokk...mis teie arvate, mis tegema peaks, kas puhkus v on mul midagi ikkagi tõsist...väsimust otseselt pole, aga see peavalu häirib, söögiisu ka korras...Palun andke nõu

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ärevuse ja depressiooni ja nendest tingitud regulatsioonihäirete väljakujunemisel on suur osa pärilikul eelsoodumusel. Väga oluline on ka elustiil - vähene või puuduv regulaarne füüsiline aktiivsus eriti stressirikka ja istuva tööga seoses. Antidepressantide esmane ravikuur kestab vähemalt pool aastat, sageli on aga vaja ravimeid tarvitada kauem.
Peavalude põhjuseks on sageli kaelalihastoonuse tõusust (ärevus) tingitud kuklanärvide ärritusseisundid.
Tulge vastuvõtule.
tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos