Surin jalas 05.10.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mure järgmine. Vaevab mind surin jalas, sipelgatunne, mis algab säärest, siis vahel tundub, nagu luu valutaks, siis põlveõnnal, nagu oleks ka see muna nö natukene suurem...jutt siis vasakust jalast. Edasi kiirgab kintsu ja vahel lööb kubemesse. Olen selle murega käinud veresoonekirurgil, et ehk veenilaiendid, mis peres meil on, kõik oli korras. Suunati edasi reumatoloogile, kes ütles, et närvivalu, mis kiirgab jalga. Käisin 8x magnetteraapias ja sain põletikurohud, mida võtsin nädala, sest hakkasid maole. Nime ei mäleta enam. Enne ei pannud tähele, et mis ajal jalg liiga tegi...aga just nagu päevade ajal...2 päeva enne päevi hakkas surin...siis kord on ja pole...kestab kuni 7 päeva umbes. Samal ajal valutab ka alaselg. Kas see on seotudsassis hormoonitasemega, mida perearst arvas või milles võiks asi olla? Mul paar kuud ei teinud jalg valugi, kuid nüüd sept lõpus hakkas taas. Ja kas saab ka ilma saatekirjata kuskil neuroloogile või peab olema tingimata see? Aitäh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nimmelülidevahelise kõhrketta haigusseisundiga, mille puhul võib saada viga jalanärv. Paluge perearstilt saatekiri Rõ ülesvõtteks nimmelülidest ja seejärel tulge vastuvõtule.
Tel.: 6 748 591
Dr. Ain Pajos