Tugevad valud jalas ja Arcoxia 03.10.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu eakal emal (81 a) on selgroolülide väljasopistused, põlveliigeste IV astme artroos. Kukkumise tagajärjel tekkisid väga tugevad valud jalas - alates reiest kuni varvasteni. EMOs tehtud röntgenpilt näitas, et luumurdu ei ole. Traumatoloog kirjutas emale Arcoxiat, mida ta on võtnud nüüdseks 3 originaali (a 14 tabletti), sest see aitab hästi valusid vaigistada. Teised valuvaigistid (tramadol 50. 100. 150) ei ole mõjunud. Küsimus: Kas Arcoxiat tohib tarvitada pidevalt?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Arcoxiat võib kasutada ka pikemalt - 1-2 kuud kui ei ole olnud maohaavandeid ega verejookse. Kui valud püsivad, tuleb kaaluda muud ravi.