Väga tugevad peavalud 28.09.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 25-aastane naine, kes juba pikemat aega vaevleb kohutavate peavalude käes. Valu äratab mõnikord öösiti, vahel ärkan peavaluga, sageli tuleb tugev valuhoog päeva ajal täiesti järksu ja on nii tugev, et lausa nutma ajab. Peavaluga kaasneb pearinglus ja iiveldus, kahel korral olen pearingluse tagajärjel ka kukkunud. Esinevad mälu- ja kõnehäired, ajab kokutama, keskenduda ei suuda. Peavalu on vasakul peapoolel, vahel lööb ka vasakusse silma tugev puuriv valu. Valule mõjuvad halvasti kõndimine, köhimine, kummardamine, ükskõik, milline pingutust nõudev tegevus, sest siis on tunne, justkui taoks keegi mulle haamriga pähe, pea tahab valust pooleks minna. Vahel ei suuda ma valude tõttu ennast isegi liigutada ja lihtsalt laman abituna voodis, kuigi lamamisel on veelgi valusam.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäolised on migreenihood. Nende kestvus ja sagedus sõltuvad närvisüsteemi seisundist ja kaela lihaspingetest. Tavaliselt teostame ka uuringuid põhjuse täpsustamiseks.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos