Migreeni järelmõju? 11.08.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul oli 2 päeva tagasi migreenihoog, vahetult enne seda olin käinud verd andmas (olen doonor)-enesetunne oli hea enne vere loovutamist. Umbes tund pärast loovutamist tekkis aura ja kohe järgnes ka peavalu, lisaks läks süda väga pahaks, nõrkus, külm higi ja peapööritused. Enesetunne oli väga kehv, vaevu jõudsin koju, magasin paar tundi, siis läks hullem üle. Tavaliselt kaob aura kiiresti-10-15 min, sel korral tuli ta uuesti ja uuesti-eelkõige just tuimus kätes, seda kokku u 2 tunni vältel. Vahetult peale migreeni tekkimist võtsin ka migreenirohtu (imigran, ninasprei).

Nüüd kaks päev hiljem on parem käsi ikka tuim, kas tegu võib olla järelmõjuga või peaksin muretsema juba, et nii kaua kestab, muid migreenile viitavaid sümptomeid enam pole.

Kas migreen võis olla tingitud ka vere loovutamisest, järgmine kord nagu ei julgegi enam andma minna, kui niimoodi mõjub?

Tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Auraga migreen võib põhjustada ajuinsulte ka noorel inimesel. Seost vere loovutamisega ei ole leitud. Kindlasti oleks vaja neuroloogi konsultatsiooni.
Tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos